Ezúttal sem okozott problémát a szimpatikus debreceni fiatalok legyőzése.

Meglehetősen kényelmes tempóban kezdte a Piros-csoport tizenegyedik helyéről döntő párharc péntek délutáni, salgótarjáni visszavágóját Dániel Péter legénysége, így az első negyed javarészében a koncentráltabban, pontosabban kosárlabdázó debreceni fiatalok tartottak előbbre. A mieink mindenesetre arra azért ügyeltek, nehogy túlságosan ellépjenek a vendégek, ám Douglas menetrendszerű kosarai dacára még a játékrész hajrájába is 15–18-as állással fordultak az együttesek. Ekkor viszont látványosan ritmust váltott csapatunk: Kalassai, Lajsz és Vas-Teplán sorozatos találataival egy 15–0-ás futást produkáltunk, s a második felvonás derekára tizenkét ponttal elhúztunk. Az ekkor kialakult különbség azután a nagyszünetig hátralévő időben már meg is maradt, a fordulást követően ugyanakkor megint jobban kapta el a rajtot az egyetemi alakulat. A Kovács Imre-Kádár Tamás páros irányította látogatók Fekete-Gál tripláival hamar megfelezték hátrányukat, igaz Váitsék ettől közelebb már nem engedték magukhoz a szimpatikusan küzdő, kulturált kosárlabdát bemutató, ám ezen a szinten még kevés rutinnal felvértezett látogatókat. Ormai és Douglas kosarainak köszönhetően a folytatásban szép lassan visszaállt a kétszámjegyű differencia, sőt a záró tíz perc elején, egy Hargitai által levezényelt 14–2-es SKSE-roham eredményeként, immár huszonnégypontos távolságba került egymástól a két gárda. Noha Vargáék a legvégén még valamelyest szépítettek, mindez a lényegen már nem változtatott: a mieink ezúttal is magabiztosan nyertek, így végeredményben, az alapszakaszhoz képest egy pozíciót javítva, az NB I/B-s pontvadászat felsőházának tizenegyedik helyén végeztek.

NB I/B, Piros-csoport, 11. helyért, 2. mérkőzés
Salgótarjáni KSE – Debreceni EAC U23 78–62 (17–18, 22–11, 21–18, 18–15)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 250 néző, vezette: Kéri, Pécsi, Magyari.
Salgótarján: Karanfilovszki, Douglas 20/3, Cserényi Martin 5/3, Hargitai 8/6, Ormai 10. Csere: Váits 7, Lajsz 11, Kalassai 6, Vas-Teplán 9/9, Monye M., Monye J., Köcse 2. Edző: Dániel Péter.
Debrecen: Varga S. 11/3, Fekete-Gál 14/12, Várszegi 8/6, Bankó 6, Csizmadia 9/6. Csere: Balázsi Á. 9, Fekete Cs. 2, Bata 1, Turán 2, Szabó-Zsámba. Edző: Kovács Imre, Kádár Tamás.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–9, 7. perc: 10–16, 14. perc: 30–18, 18. perc: 34–23, 22. perc: 43–37, 28. perc: 58–44, 31. perc: 60–48, 33. perc: 74–50.
A párharc győztese: a Salgótarjáni KSE, 2–0-ás összesítéssel.

Dániel Péter: – Gratulálok a srácoknak a mai sikerhez, örülök, hogy két meccsen le tudtuk zárni ezt a párharcot és győztes találkozókkal fejeztük be a szezont.
Kovács Imre: – Gratulálok a hazai csapatnak, teljesen megérdemelten nyerte meg a párharcot. Nekünk az elsődleges célunk az volt, hogy gyakoroljunk az U20-as döntőre, s ez hellyel-közzel sikerült is. Bár nem tudunk teljes kerettel kiállni, ezúttal is hasznos mérkőzést játszottunk, s bízom benne, hogy ebből a későbbiekben profitálni tudunk.