Magabiztos sikerrel szakítottuk meg idegenbeli nyeretlenségi sorozatunkat.

A legutóbbi négy idegenbeli bajnokiján győzelem nélkül maradó Ughy-legénység a feldobást követően azonnal magához ragadta az irányítást, s Rackley és Joó kosaraival hamar faképnél hagyta az otthonában mindenkire veszélyes szombathelyi utánpótlásgárdát. A folytatásban azután csak még tovább fokozták a tempót a kőkeményen védekező, s hatékony támadójátékukat helyenként látványos megoldásokkal fűszerező tarjániak, akik az idénybeli legjobb játékával kirukkoló Csapai vezérletével a negyedfordulón egy 18–1-es, majd a félidő hajrájában egy 18–2-es rohammal szomorították vendéglátóikat (23–55). Magabiztos előnyük birtokában a térfélcserét követően viszont, különösen védekezésben, már korántsem szaggatták annyira az istrángot a piros-feketék, így a magukra találó hazai fiatalok, a Durázi-Dancsecs duó kosaraival, a találkozó végére harminc pont fölötti hátrányuk közel felét eltűntették. A lényegen persze mindez már nem sokat változtatott, a mieink teljesen megérdemelt sikert arattak, amivel megerősítették harmadik helyüket a táblázaton. Folytatás szerdán a MAFC II. otthonában.

– Ismét remekül kezdtünk, az első félidőben el is dőlt a győztes kiléte. A lefújás után mégis bosszús voltam picit, hiszen a második húsz percben 56 pontot kaptunk, aminek egyetlen mérkőzésen sem volna szabad megtörténnie. Ezen mindenképpen próbálunk majd változtatni. Összességében azért jár a gratuláció a srácoknak, jól játszottak! – értékelte a látottakat Ughy Albert vezetőedző, aki egyébként nem fejezhette be a kispadon a mérkőzést, mivel a gyenge napot kifogó játékvezetők, második technikai hibáját követően, a 39. percben kiállították csapatunk vezetőedzőjét…

NB I/B, Zöld-csoport, 21. forduló

Falco KC Szombathely U23 – Salgótarjáni KSE 79–98 (10–26, 13–29, 28–24, 28–19)

Szombathely, Arena Savaria, vezette: Horváth A., Gelencsér, Koncsek.

Szombathely: Bereczki 4, Dancsecs 18/6, Hódi 9/3, Durázi 19, Körömi 11. Csere: Németh Bence Tamás 3/3, Németh Balázs 6/6, Laman 3, Friedl, Verasztó 2, Kovács M. 2, Bakon 2. Edző: Várdai Attila.

Salgótarján: Rackley 14, Sonyák 17/3, Burai 8/3, Jakab P. 13, Joó 13. Csere: Csapai 25/6, Drevenka 6, Holló, Kovács D. 2, Szőke. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–11, 8. perc: 9–20, 14. perc: 10–33, 18. perc: 19–48, 24. perc: 31–64, 28. perc: 44–75, 34. perc: 65–94, 38. perc: 72–98. Kipontozódott: Drevenka (38.), Csapai (38.).