Idegenben is legyőzte a MAFC II. együttesét, s már elődöntős csapatunk.

Ragyogóan indult a negyeddöntő vasárnapi, fővárosi visszavágója az 1–0-ás előnnyel érkező tarjániaknak, akik Olasz két centertalálatának és Rackley két szép triplájának köszönhetően egy 10–2-es rohammal nyitottak. Noha a hamar észbe kapó házigazdák, Bordács és Katona révén, a nyitó negyed derekára utolérték riválisukat, Burai és Drevenka sikeres távoli dobásai nyomán a felek végül 21–17-es vendégvezetésről futhattak neki a második etapnak. Amely hatalmas dobóparádét és majd’ hatvan pontot hozott, a védekezésre ekkortájt bizony vajmi kevés figyelmet szenteltek a csapatok. Az újrakezdést követően gyorsan fordító, s a folytatásban jobbára kettő-négy egységnyi előnyt birtokló műegyetemistáknál továbbra is az inkább kintről eredményes Katona, valamint a palánk alatt ezúttal is remekül mozgó Bordács vitték a prímet, míg a túloldalon, a Rackley-Sonyák páros mellett, leginkább a fiatal Piukovics jeleskedett.

Az 50–46-os félidei eredmény láttán nem volt kétséges, hogy a tarjáni együttesének főként hátsó sorait kell rendbe szednie a remélt győzelemhez, s lám, a harmadik felvonás elején a már többször sikerrel alkalmazott területvédekezés ismét kisegítette a bajból a mieinket. Az SKSE, ezúttal emberfogással kombinált, zónája olyannyira lefékezte a hazaiakat, hogy a Garai-legények a játékrész első hat percében mindössze öt pontig jutottak. Mivel pedig az ekkortájt főként a két triplát is a helyére küldő Jakab, illetve a változatlanul igen eredményesen kosárlabdázó Sonyák és Piukovics által repített látogatók ez idő alatt huszonegyet vágtak, az utolsó negyedórába fordulva immár 55–67-es állást mutatott a tábla. A lassanként magukhoz térő hazaiak egy 10–2-es futással próbáltak ugyan gyorsan visszajönni a meccsbe, ám a pakliból újabb nyerő lapokat előhúzó Ughy-gárda, Burai és Kovács távoli találataival, a záró periódus elejére korábbi fórját nem csak visszaszerezte, de egyel meg is fejelte. Bár a tehetségüket ismét bizonyító Katona és Bordács a hátralévő időben is minden tőlük telhetőt megtettek, a végjátékban rutinosan kosárlabdázó és egyszer-egyszer Fortunával is „lepaktáló” (Drevenka triplájánál például a labda háromszor is megpattant a palánk tetején mielőtt csont nélkül a gyűrűbe hullott) tarjániak öt egységnél közelebb már egyszer sem engedték magukhoz ellenfelüket. A lefújást követően a szép számú, s felettébb lelkes vendégtábor méltán részesítette nagy ünneplésben a kedvenceket, akik majd a Budafok – SMAFC párharc győztesével (az első mérkőzést a soproni gárda idegenben nyerte) vívhatnak meg az elődöntőben.

NB I/B, Zöld-csoport, negyeddöntő, 2. mérkőzés

MAFC II. – Salgótarjáni KSE 86–93 (17–21, 33–25, 17–26, 19–21)

Hauszmann u., 100 néző, vezette: Hervay, Menyhárt, Lövei.

MAFC II.: KATONA B. 32/15, Sikós 8/6, Vígh M. 12/3, BORDÁCS 27, Peringer 2. Csere: Nagy G. 2, Fehér Á. 3/3, Pfandler. Edző: Garai Péter.

Salgótarján: RACKLEY 22/6, Kovács D. 3/3, SONYÁK 18/3, Jakab P. 8/6, OLASZ 8. Csere: Burai 7/6, PIUKOVICS P. 18/3, Drevenka 9/9. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–10, 8. perc: 15–18, 12. perc: 23–22, 17. perc: 40–36, 22. perc: 53–50, 26. perc: 55–67, 29. perc: 65–69, 32. perc: 67–80, 40. perc: 84–89. Kipontozódott: Kovács D. (34.), Siklós (39.).

A párharc győztese: a Salgótarjáni KSE, 2–0-ás összesítéssel.

Garai Péter: – Gratulálok a Salgótarjánnak!

Ughy Albert: – Rendkívül „brusztos” meccs volt, nagyot harcoltak a fiúk. Az első félidőben rosszul védekeztünk, sok könnyű kosarat kaptunk a palánk alól. A szünet után védekezést váltottunk és ez döntőnek bizonyult. Gratulálok a csapatnak, de ez még csak az első lépés volt céljaink elérése felé. Köszönjük, hogy ilyen sokan elkísértek minket a mérkőzésre!