A Zöld-csoport „legjobb állomá-nyú” csapata még a dobogóra se fért oda.

Hét eleji, hazai sikerét követően a Tiszaújvárosi Phoenix KK csapata a Nógrádi megyeszékhelyen is győzni tudott, így az NB I/B Zöld-csoportjának harmadik helye Szendrey Zsombor együttesének jutott. Az ezer sebből vérző, a bronzcsata mindent eldöntő találkozóján az amerikai Jackson, illetve Piukovics Bálint és Szabó Norbert személyében három kulcsjátékosukat is nélkülöző Tisza-partiak sportemberi nagyságból újfent példát mutattak, s remek hajrát produkálva teljesen megérdemelten múlták felül a meccs nagy részében szánalmasan vergődő tarjániakat. És akkor persze idekever-hetnénk megint a borzalmas játékveze-tői tevékenységet, ám az igazság az, hogy ezt a minden tiszteletünk mellett is igencsak behatárolt képességűnek mondható ellenfelet a csoport legjobb állományú(nak gondolt) alakulatának minden körülmények között kötelező lett volna megvernie. Ehelyett az Ughy-tanítványok két napon belül másodszor is csúnyán lezakóztak, amivel amellett, hogy köznevetség tárgyává tették magukat, a klubnak is mérhetetlen erkölcsi és sportszakmai károkat okoztak. Különösen, ha igaznak bizonyul az az egyre többek által rebesgetett pletyka, miszerint a zöld mezőnyből végül nem csak kettő, hanem három gárda léphet az osztály felsőházába…

NB I/B, Zöld-csoport, 3. helyért, 3. mérkőzés

Salgótarjáni KSE – Tiszaújvárosi Phoenix KK 71–76 (17–12, 18–23, 18–20, 18–21)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Fodor, Rácz, Goda.

Salgótarján: RACKLEY 11, Burai 4, Kovács D., JAKAB 26/9, Olasz 11. Csere: Sonyák 9/3, Piukovics P. 8/6, Csapai 2, Drevenka. Edző: Ughy Albert.

Tiszaújváros: Kiss B. 5, KOVÁCS Z. 15, Szilasi 2, Gáspár 7/3, Endrész 8. Csere: PONGRÁCZ 16/12, PÖSTÉNYI 9/3, BRÚGÓS 14/12, Katlan, Jónás, Orosz D. Edző: Szendrey Zsombor.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–5, 8. perc: 14–10, 13. perc: 19–23, 18. perc: 28–32, 24. perc: 45–40, 28. perc: 52–52, 33. perc: 55–61, 39. perc: 65–68. Kipontozódott: Gáspár (40.).

A párharc győztese: a Tiszaújvárosi Phoenix KK, 2–1-es összesítéssel.

Ughy Albert: – No komment…

Szendrey Zsombor: – Őszintén szólva az első mérkőzés után kevéssé hittem ebben, de a reményt nem adtuk fel. Azt gondolom, a mai meccsen, s így a párharcban is, az a csapat diadalmaskodott, amelyik jobban akarta a győzelmet, a bronzérmet. A salgótarjániaknak is gratulálok az idei szereplésükhöz, és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!