Kitartóan üldöztük, de utolérni nem tudtuk a Jakab vezette bajaiakat.

Az idei szezonban idegenben még nyeretlen SKSE az előző fordulóban térdsérülést szenvedett Dániel Péter kiesése miatt megcsappant létszámú csapattal utazott a csoport egyik favoritjának otthonába, Ughy Albert legénysége ennek ellenére egyáltalán nem ígérkezett könnyű falatnak a mieink korábbi kapitányával, Jakab Péterrel felálló bajaiak számára.

Ennek megfelelően teljesen kiegyenlített játékkal indult a tabella második és negyedik helyezettjeinek szombat esti rangadója, melynek első perceiben Pongó találatait Joó, Jakab kosarait pedig Herendic rendre megválaszolta. A nyitó negyed java részében egy-két lépéssel ugyan jobbára a Sugovica-partiak tartottak előbbre, ám az SKSE nem csak hogy szorosan tapadt riválisára, de a kisszünet előtt, a földijei ellen természetesen extra motivációval pályára lépő Piukovics Bálint révén, rövid időre a vezetést is átvette. Noha a palánk alatt hatékonyan munkálkodó Vukicsevics még a pihenő előtt fordított, a második felvonást Joó hárompontos játéka nyitotta, csakhogy 24–26 után totális, s mint később kiderült végzetes következményekkel járó leolvadást produkált a tarjáni gárda. A következő ötperces szakaszban a mieink erejéből, öt elhibázott mezőnykísérlet és ugyanennyi labdaeladás mellett, mindössze egyetlen triplára futotta, miközben a Jakab vezette Bácska egy híján húsz pontot tett fel a táblára. S bár a félidő végén az ismét jó teljesítménnyel kirukkoló Hajdunak néhány szép centertalálattal sikerült valamelyest konszolidálnia a 43–29 után egy 8–0-ás futással zárkózó SKSE helyzetét, a nagyszünetre újból kétszámjegyűre nőtt a különbség (49–39).

A térfélcserét követően azután már ismét teljesen kiegyenlített játékkal, váltott kosárszerzéssel peregtek a percek, a tarjáni együttes tíz pontnál jobban sehogyan sem akart lemaradni, igaz, menetrendszerű védelmi megingásai miatt, a harmadik negyedben ettől közelebb nem is nagyon tudott férkőzni ellenfeléhez. A záró felvonást ellenben Joó triplája, valamint kettő plusz egyes akciója vezette be, amivel egy csapásra megint szorosabbá vált a csörte (73–68). Ugyan a kritikus pillanatokban a sípmesterek által is rendre megtámogatott házigazdák mindezt kisvártatva egy 8–0-ás sorozattal reagálták le, az ezúttal is kimagasló hatékonysággal dolgozó (8/10 mezőnyből, 10/10 a büntetővonalról), 27 pontját 7 lepattanóval és 6 gólpasszal megfejelő Herendic és a szintén ponterősen játszó Piukovics Bálint néhány szép találata a végjátékot ismét teljesen nyílttá tette. Hiába kapaszkodtak vissza azonban két perccel a lefújás előtt 88–82-re, a mieinktől a hátralévő időben ettől már nem tellett többre, így a két, közel azonos tudású együttes összecsapását végül a hazai pálya összes előnyeit élvező Baja nyerte.

NB I/B, Zöld-csoport, 12. forduló

Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 94–87 (24–23, 25–16, 24–23, 21–25)

Baja, Német Művelődési Központ, 200 néző, vezette: Gelencsér, Reisz, Szalóki.

Baja: Nagy D. 7/3, Pálkerti T. 2, PONGÓ MARTIN 16/3, JAKAB P. 30/3, VUKICSEVICS 18. Csere: Kovács B. 7/3, Kővágó-Laska 2, Ágfalvi B. 12/3, Goldring, Forgács. Edző: Cservék Csaba.

Salgótarján: HERENDIC 27/3, Piukovics B. 16/6, Kovács M. 5/3, Joó 17/3, HAJDU 19. Csere: Zábó, Piukovics P. 3/3. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6, 8. perc: 18–16, 11. perc: 24–26, 16. perc: 43–29, 20. perc: 45–39, 24. perc: 54–45, 29. perc: 69–60, 34. perc: 77–72, 38. perc: 88–82.

Kipontozódott: Pálkerti T. (40.).

Cservék Csaba: – Küzdelmes mérkőzésen tudtunk nyerni. Néha jó ritmusban játszottunk, főleg amikor a jó védekezésből át tudtuk vinni a ritmust a támadásba. Abban a pillanatban, amikor döcögőssé vált a támadójátékunk és megakadt a folyamatos játék már nehezen estek a kosarak. Gratulálok az ellenfélnek!

Ughy Albert: – Jól kezdtük a mérkőzést, de nagyon sok könnyű kosarat kaptunk a palánk alól. Ezen sajnos a mérkőzés további részében sem tudtunk változtatni, nagyon puhák vagyunk még mindig védekezésben. Másrészt sokat kell javulnunk fejben, gondolkodásban is, és persze nem ártana megtanulni idegenben nyerni. Gratulálok a Bajának!