Elsőre nem sikerült a bravúr, de korántsem lefutott még ez a párharc.

Lassan melegedett be a két gárda, az első öt-öt dobáskísérletből csupán egy-egy talált a kosárba. Bár 2–2-ről Vas triplájával léptek tovább a felek, a nyitó negyed derekára az alaposan bekezdő Kovács-Herendic páros közeli találatai immár ötpontos vendégvezetést eredményeztek. Csakhogy egy 13–3-as vásárhelyi sorozattal a kisszünetre ismét fordult a kocka, amiben nagyban közrejátszott, hogy tarjáni oldalon a már említett duó tagjain kívül egyetlen játékos sem tudott feliratkozni a pontlistára (19–14). A második felvonás elején azután folytatták lassú elszakadásukat a hazaiak, a mieink továbbra is meglehetősen impotens támadójátékot produkáltak, s védekezésük sem igazán úgy szuperált, ahogyan azt a szakvezetés megálmodta. Czégel triplájával a félidő finiséhez közeledve immár tizenkét pontra nőtt a különbség, ám a 33–21 után némileg váratlanul magukra találó piros-feketék egy Kovács Martin, Piukovics Bálint és Joó kosaraira alapozott huszáros hajrával a nagyszünetre hátrányukat végül csaknem teljes egészében eltüntették (38–36).
A harmadik periódust ellenben pocsékul kezdték a tarjániak, akik Vas és Béres pontos távoli dobásai nyomán hamar kétszámjegyű hátrányban találták magukat. Egy villámgyors időkérést követően ugyan a mieinknek valamelyest sikerült konszolidálniuk helyzetüket, igaz, harmatos támadójátékuk okán, az első percekben kialakult távolság állandósításánál többre nem nagyon mentek. Ráadásul a játékrész második felét ismét megnyomta Tóth Tamás együttese, amely nem sokkal az utolsó kisszünet előtt már tizenhét ponttal tartott előbbre. S bár a negyed utolsó hat pontja az SKSE csapatáé volt, az 51–40-es állás, tíz perccel a befejezés előtt, még mindig nem festett túl jól. Különösen úgy, hogy a záró periódust Molnár hármasa nyitotta, majd hosszú percekig váltott kosárszerzéssel lépegetett a két gárda. A hajrához közeledve mégis megtorpanni látszottak az addig felettébb magabiztosnak tűnő hazaiak, s 70–60 után a mieink egy 7–0-ás szériával hirtelen egyetlen dobásnyira zárkóztak. A Vas és Csabák triplaváltását követően 73–70-es állásról induló végjátékban azonban ismét megremegtek a tarjáni kezek, így a vendéglátók jó büntetőzésükkel, illetve a remek napot kifogó Vas utolsó másodperces triplájával bebiztosították nagy küzdelemben kivívott győzelmüket. Folytatás szerdán este hét órától Salgótarjánban, ahol, felsőházi reményeinek életben tartásához, mindenképpen győznie kell Ughy Albert alakulatának.

NB I/B, Zöld-csoport, elődöntő, 1. mérkőzés
Vásárhelyi Kosársuli – Salgótarjáni KSE 82–74 (19–14, 19–22, 23–14, 21–24)
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Hervay, Kovács N., Jurák.
Vásárhely: Molnár B. 13/3, Kovács J. 5/3, Bálint 10, Vas P. 16/12, Perák 5. Csere: Varga Z. 15, Béres N. 10/6, Pavlovics 1, Börcsök, Czégel 3/3, Rostás I. 4. Edző: Tóth Tamás.
Salgótarján: Herendic 20, Piukovics B. 12/6, Kovács M. 12, Joó 4, Hajdu 7. Csere: Boinitzer 10, Csabák 7/6, Zábó, Kovács D. 2. Edző: Ughy Albert.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–11, 8. perc: 17–14, 14. perc: 26–19, 18. perc: 38–28, 24. perc: 49–42, 28. perc: 60–44, 34. perc: 68–57, 38. perc: 70–67.
Kiállítva: Joó (40.).

Tóth Tamás: – Hullámzó mérkőzést sikerült megnyernünk, amit érzésem szerint szinte végig mi kontrolláltunk. Mindkét társaság becsületesen felkészült egymásból, izgalmas taktikai csata folyt. Lépéselőnybe kerültünk, most még kicsit lehet ünnepelni, de holnaptól már a szerdai visszavágóra készülünk. Gratulálok a játékosaimnak!
Ughy Albert: – Úgy gondolom, hogy egy nyerhető meccset veszítettünk el, főleg a támadójátékunk nem működött igazán jól. Szerdára próbálunk ezen változtatni és nyerni. Messze nem dőlt még el ez a párharc, jövő szombaton visszajövünk Vásárhelyre!

A másik elődöntőben: Bajai Bácska FKE – Óbudai Kaszások 73–55.