Megérdemelten nyert a bajnokesélyes, de szűkebb is lehetett volna a különbség.

Körtélyesi és Piukovics kosárváltása vezette be a veszprémi meccset, utóbbi triplájával, mint később kiderült, a mieink utoljára tudhatták maguk mögött az egyik legfőbb bajnokesélyest. A folytatásban ugyanis, az ex-tarjáni Szabó Péter vezérletével, gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést az ekkortájt szinte minden akciójukat kosárral befejező hazaiak, akik egy tekintélyt parancsoló, 11–2-es roham eredményeként a nyitó negyed derekára nyolc ponttal elhúztak. Ettől jobban ugyanakkor nem tudták leszakítani magukról a hátsérüléssel bajlódó Boinitzer Dávid személyében egy meghatározó játékosát ezúttal is nélkülöző Csupics-csapatot, sőt a már korábbi találkozóin is látott harcos erényeit ezen az estén is megcsillogtató SKSE, Sömenek sorozatos centertalálataival, az első rövid pihenőre öt-, majd az újrakezdést követően, Szanyi és Berkics tripláival, kétegységnyire is felzárkózott. Noha védekezésben továbbra sem igazán jeleskedtek, a piros-feketék, két gólfelelősük, Piukovics és Sömenek kosarainak köszönhetően, a félidő hátralévő részében is kifejezetten jól tartották magukat, igaz, erőteljes hajrájuk a nagyszünetre végül így is az addigi legnagyobb, tízpontos előnyükhöz jutatta a lényegesen „több lábon álló” házigazdákat (53–43).
A harmadik felvonást formabontó, négy hátvédes felállásban, s egy remek Csabák-hármassal kezdték a tarjániak, amire ugyanakkor a túloldalról gyors és ellentmondást nem tűrő választ kaptak. A Völgyi-Mucza páros által meglendített Mérész-legénység 53–46 után egy lehengerlő, 16–4-es etapot repesztett, s szűk negyedórával a lefújás előtt máris egy híján húsz ponttal vezetett. Bár a játékrész második felében támadásban Sömenekék is kezdték ismét elkapni a fonalat, hátul továbbra is képtelenek voltak útját állni riválisuknak. A Medve-Madár-Füzi trió a mieink amolyan utolsó mentsvárként bevetett zónavédekezését is könnyedén átdobta, így az utolsó kisszünethez érve végképp eldőlni látszott a kisebb-nagyobb intermezzókkal tarkított csata (83–63). Csakhogy a piros-feketék, edzőjük szezon előtti ígéretéhez híven, ebben a már-már kilátástalannak tűnő helyzetben sem adták meg magukat, olyannyira, hogy a végső tíz percben egy 12–2-es nyitánnyal lepték meg a kicsit talán elkényelmesedő vendéglátókat. Akik mindazonáltal még idejében „ébredtek”, s épp egy korábbi SKSE-kosaras, Madár András távoli találataival nem csak bebiztosították, de a legvégére a reálisnál talál fölényesebbé is tették megérdemelt sikerüket.
Együttesünk, amely mindent összevetve tisztesen helytállt a második vonal talán legerősebb csapatának otthonában, jövő vasárnap a Budapesti Honvéd elleni hazai összecsapáson javíthat.

NB I/B, Piros-csoport, felnőttek, 2. forduló
HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Salgótarjáni KSE 103–85 (25–20, 28–23, 30–20, 20–22)
Veszprém, Vetési Albert Gimnázium, 300 néző, vezette: Horváth A., Szalai, Földesi Á.
Veszprém: Szabó P. 13, MUCZA 14/3, Kovács Ádám 11, Körtélyesi 5/3, VÖLGYI 18. Csere: MEDVE 13/9, MADÁR 13/9, Czirbus 6, Füzi 10/6. Edző: Mérész Csaba.
Salgótarján: Herendic 16, PIUKOVICS B. 16/6, Szanyi 5/3, Berkics B. 5/3, SÖMENEK 32. Csere: Karanfilovszki 2, Csabák 3/3, Hajdu 4, Kovács M. 2. Edző: Sztevan Csupics.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–5, 8. perc: 21–16, 13. perc: 30–28, 18. perc: 44–39, 23. perc: 61–46, 28. perc: 77–56, 33. perc: 83–69, 39. perc: 93–83.
Kipontozódott: Körtélyesi (30.), Czirbus (34.).

Mérész Csaba: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, azonban úgy gondolom, hogy nem azon a hőfokon égtünk, mint az első fordulóban. A lényeg az, hogy nyertünk, további sok sikert kívánok a Salgótarjánnak a bajnokságban.
Sztevan Csupics: – Gratulálok és további sok sikert kívánok a veszprémieknek! A többit, azt gondolom,  jobb lesz, ha inkább megtartom magamnak…