Az elején alaposan beragad csapatunk, de a végére sikerült fordítanunk.

A BKG-Príma Akadémia elleni bajnoki idénynyitó előtti utolsó felkészülési mérkőzésén a csoportrivális Tehetséges Fiatalok-Budapest otthonában lépett pályára Szabó Zoltán legénysége, amely a péntek esti, fővárosi találkozót egészen pocsékul, egy 3–22-es etappal kezdte. A nyitó negyed derekán a kisebb lábsérüléséből felépült Herendic, valamint Nshima és Bán találataival eredt riválisa nyomába csapatunk, s bár a rövid pihenő után egyszer-egyszer már egészen közel kerültünk hozzá, a jól hajrázó hazai alakulat tekintélyes előnyéből nyolc pontot a nagyszünetre is megtartott (40–32). A harmadik felvonást ugyanakkor együttesünk egy Nshimba két duplájával és Molnár hármasával keretbe foglalt 11–0-ás futással nyitotta, amire viszont a folytatásban egy 18–6-os szakasszal felet a záró tíz perc elején ezáltal már ismét közel tízpontos előnyt birtokló Beák-gárda (58–49). A kátyúból ezúttal is a remeklő Herendic mozdította ki a mieinket, aki a szintén jó napot kifogó Molnárral karöltve  lemaradásunkat a végjáték kezdetére egyetlen kosárnyira mérsékelte. A finis pedig egyértelműen Sömenek Martinról szólt: csapatkapitányunk hét pontja az utolsó két percben együttesünk jávára döntötte el a változatosan alakuló találkozót.

Felkészülési mérkőzés
Tehetséges Fiatalok-Budapest  – Salgótarjáni KSE 71–75 (25–16, 15–16, 10–17, 21–26)
Kánai út, vezette: Nepp, Polonkai, Jankovics.
TF-Budapest: Kurtovich 8, Somogyfoki P. 14/6, Kerkai 4, Karosi 23/15, Timkó 11. Csere: Tököly 6/3, Bálint, Szantó 1, Csík R. 2, Szabó M. 2. Edző: Beák Gábor.
Salgótarján: Molnár M. 14/12, Karanfilovszki, Bán 12/6, Joó 5/3, Sömenek 15. Csere: Herendic 17, Nshimba 8, Hajdu 2, Csépányi, Monye M. 2. Edző: Szabó Zoltán.

Szabó Zoltán: – Elfogadhatatlanul kezdtük a találkozót, gyermeteg hibákat vétettünk védekezésben, ennek is köszönhetően a hazaiak első tíz támadásukból kilencet kosárral fejeztek be. Emiatt kicsit görcsössé váltak a srácok, de becsülettel végigküzdötték a negyven percet és a végén, nagyobb rutinunknak köszönhetően, sikerült megfordítanunk a meccset.