Három negyed alatt lerendeztük, a negyedikben megpihentünk…

Meglehetős határozottsággal kezdte a hétfő esti kupameccset az esélyesebbnek számító tarjáni gárda: a labdaszerzéseket követő gyorsindításos kosarak mellett főként Sömenek centerjátékára építő Szabó-legénység korán megszerzett előnyét a nyitó negyed hajrájára tizenöt pontra hizlalta. A tekintélyes vezetés birtokában viszont már némileg kényelmesebb tempóra váltott a védekezést ekkortájt jobbára csak imitáló SKSE, amit kihasználva a két Martin, a tavaly még a mieinket erősítő Kovács, illetve az amerikai Jake, vezérelte Phoenix a második felvonást teljesen kiegyenlítetté tette (45–38). A szívósan küzdő tiszaújvárosiak a harmadik negyed első felében is szépen tartották magukat, olyannyira, hogy még a huszonötödik percben is csupán öt pont választotta el egymástól a csapatokat. Ekkor azonban ismét nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a piros-feketék, akik a Herendic-Karanfilovszki duó közeli, illetve a Bán-Bogatin-Joó hármas távoli találataira alapozott 18–3-as negyedzáró futásukkal a továbbjutás kérdését immár végérvényesen eldöntötték (74–54). Így a szakvezetés a záró felvonást már nyugodt szívvel a csapat-, illetve jövőépítésnek áldozhatta, a kísérleti jellegű, fiatalokkal kiegészült sorok hatperces gólképtelensége, illetve a teljes játékrészben összehozott hat pontja a lényegi kérdéseket már egyáltalán nem befolyásolta.

Dr. Hepp Ferenc amatőr kupa, 2. forduló
Salgótarjáni KSE – Tiszaújvárosi Phoenix KK 80–63 (23–15, 22–23, 29–16, 6–9)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Rácz Zs., Menyhárt, Zahorán.
Salgótarján: HERENDIC 12, Molnár M. 6, KARANFILOVSZKI 15/3, Nshimba 4, SÖMENEK 14/3. Csere: JOÓ 12/6, Bán 8/6, Hajdu 2, Bogatin 5/3, Csépányi, Monye M. 2, Tavaszi. Edző: Szabó Zoltán.
Tiszaújváros: Drahos 9/3, KOVÁCS M. 14/6, Molnár B. 1, MARTIN 20/9, Orliczki 2. Csere: Szilasi 9/3, Lajsz 4, Szabó N. 2, Kovács Z., Taskó 2. Edző: Szendrey Zsombor.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2, 8. perc: 23–8, 12. perc: 27–22, 17. perc: 35–28, 21. perc: 45–41, 25. perc: 56–51, 30. perc: 74–54, 35. perc: 74–54.
Kipontozódott: Nshimba (38.).

Szabó Zoltán: – Jól kezdtük a mérkőzést, szépen megtaláltuk egymást a pályán, szép támadásokat vezettünk. Ezután azonban, érthetetlen módon, elkezdtünk rossz döntéseket hozni támadásban és a védekezésünk sem volt kellően agresszív. A második félidőben már sokkal keményebben védekeztünk és újra csapatként működtünk. Sikerült mindenkinek játéklehetőséget adnom és örülök neki, hogy mindenki élt is vele. Sok sikert a Tiszaújvárosnak!
Szendrey Zsombor: – Először is gratulálok a hazaiaknak a továbbjutáshoz, mi sajnos ott folytattuk „kedvenc” statisztikai kategóriánk rontását, ahol az előző mérkőzésen abbahagytuk: húsz labdát eladtunk. Amíg ezen nem tudunk javítani, nem sok győztes mérkőzés elé nézünk. Emellett sok képzetlenségi hibát is elkövettünk, könnyű kosarakhoz segítve ezzel ellenfelünk. Sok sikert kívánok a Salgótarjánnak a Hepp Kupában és a bajnokságban is!