A remek napot kifogó BKG gyakorlatilag egy félidő alatt lerendezte együttesünket.

Nem egészen egy negyedig alakult csupán szorosan a csütörtök esti mérkőzés előtt a tabella második helyét elfoglaló SKSE és az egy pozícióval mögötte állomásozó BKG Príma Akadémia rangadója, melynek első kisszünetéig még úgy-ahogy tartani tudta a lépést óriási iramot diktáló vendéglátójával a jónak mondható támadójátékát értékelhetetlen védőmunkájával gyakorlatilag annuláló, az első tíz percben harmincegy pontot beszedő tarjáni gárda. A mieink a folytatásban sem igazán tudtak ellenállni remeklő riválisuk rohamainak, s miután a második felvonásban már az előre játékban is jobbára csak felvillanásokra futotta erejükből, Sömenekék a nagyszünetre immár csaknem húszpontos hátrányban találták magukat (61–43). Mivel pedig a játék menetében különösebb fordulatot a térfélcsere sem hozott, a harmadik periódus közepén, 77–47-es állásnál, tulajdonképpen már csak az volt a kérdés, hogy a játék szinte minden elemében sokkal jobb teljesítményt nyújtó BKG milyen különbséggel lépi le a lényegesen alacsonyabb fordulatszámon pörgő, fásultnak, hitehagyottnak és rendkívül összeszedetlennek tűnő tarjáni csapatot. A kettesben 43 pontot és 21 gólpasszt jegyző Nagy-fivérek vezette házigazdák végül huszonnyolc ponttal diadalmaskodtak, amivel alaposan visszavágtak őszi, salgótarjáni vereségükért az idénybeli legsúlyosabb kudarcát elszenvedő Szabó-alakulatnak.

NB I/B, Piros-csoport, 14. forduló
BKG Príma Akadémia – Salgótarjáni KSE 106–78 (31–25, 30–18, 20–17, 25–18)
Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött, vezette: dr. Szakáll, Varga Z., Borgula.
BKG Príma Akadémia: NAGY BENEDEK 11/6, NAGY BOTOND 32/24, BUZÁS B. 16/9, ARMAGHANI 16, Folkers 12. Csere: Reizinger 2, Szeleczki 9, Nagy S. 6/6, Halász Á., Zsihla, Molnár Cs. 2. Edző: dr. Nagy Ágoston.
Salgótarján: Herendic 16, Karanfilovszki 3/3, Bán 5, NSHIMA 16/3, Sömenek 7/3. Csere: BOINITZER 12, Molnár M. 8/3, Bogatin 7/3, Joó 4. Edző: Szabó Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–10, 8. perc: 26–14, 14. perc: 45–30, 16. perc: 45–38, 22. perc: 67–43, 25. perc: 77–47, 32. perc: 83–66, 37. perc: 94–74.

dr. Nagy Ágoston: – A kupameccs miatt végig edzettük az ünnepeket és amikor az ember jó formában van edzésen, akkor a meccsen is képes szárnyalni, főleg ha vannak társak. Egyébként nagyon erős és harcos Salgótarjánt kényszerítettünk egy korai feladásra, ennek egyik eszköze volt kiváló dobóformánk. A titkos receptet tudjuk, reméljük sikerül megőrizni a bajnokság végéig.
Szabó Zoltán: – Gratulálok a BKG csapatának!

2024. április 17., szerda, 19:00 óra