A folytatásban háromból hármat kellene nyerniük a négy közé kerüléshez.

Noha a múlt szombati, salgótarjáni párharcnyitó összecsapáson elkótyavetyélt pályaelőny visszaszerzésének határozott szándékával utazott a fővárosba az SKSE csapata, vendégszempontból egyáltalán nem az elképzelések szerint alakult a szerda esti, második csata. A felek korábbi találkozóihoz képest szokatlanul gólgazdag nyitó felvonás elején ugyan egyszer-egyszer még vezeti is tudtak a tarjániak, akik azonban a játékrész derekától már tulajdonképpen végig hátrányban játszottak. Habár a mieink a két középső negyedben védekezésben az addigiakhoz képest jócskán előre léptek, mindez a támadójátéktól vont el jelentős erőket. Az ebben a húsz percben beszedett huszonhat pontjukra a távolról nagy lelkesedéssel, ám különösen alacsony hatásfokkal tüzelő (2/15-ös triplamutató) piros-feketék csupán huszonnéggyel feleltek, így bár felzárkózniuk többször is sikerült, utolérniük, pláne beelőzniük riválisukat már egyszer sem. A második félidőt Boros és Medve révén egy döntőnek bizonyuló 13–3-as etappal nyitó Vasas Akadémia a fordulást követően 49–45-nél, illetve 54–50-nél engedte utoljára igazán közel magához a kiemelt őrizet dacára ezúttal a mezőny legeredményesebb pontszerzőjének bizonyuló Herendic húzta Szabó-legénységet, a meccs hajrájában, a Farkas-Boros duó tripláinak hála, már gyakorlatilag folyamatosan kétszámjegyű különbség választotta el egymástól a két együttest. Az első találkozóhoz hasonlóan ezúttal is pontosabban, tervszerűbben kosárlabdázó (ráadásul ismét igen „kellemes” fújást kapó…) Faragó-gárda végül tizennégy egységgel bizonyult jobbnak, s így megnyugtató, kettő-nullás előny birtokában futhat neki a szombat esti harmadik találkozónak.

NB I/B, Piros-csoport, Play-off, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Vasas Akadémia – Salgótarjáni KSE 82–68 (28–22, 8–13, 18–11, 28–22)
Sport 11 Sportcentrum, zárt kapuk mögött, vezette: Goda, Nepp, Németh P.
Vasas Akadémia: Moravcsik 3/3, RADICS 12, BOROS M. 19/9, MEDVE 14/3, Krasovec 6. Csere: Farkas A. 9/9, Sólyom 10, Kelenföldi, Dormán 2, Debreceni D. 7. Edző: Faragó Péter.
Salgótarján: HERENDIC 20, Karanfilovszki 7/6, Boinitzer 13/6, Nshimba 7/3, Sömenek 11/3. Csere: Joó 7/6, Bán 1, Hajdu, Bogatin, Molnár M. 2. Edző: Szabó Zoltán.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9, 8. perc: 23–22, 14. perc: 32–24, 18. perc: 36–34, 25. perc: 49–38, 27. perc: 49–45, 32. perc: 60–55, 37. perc: 68–57.
Kipontozódott: Molnár M. (38.).

Faragó Péter: – Az első húsz perc kiegyenlített játéka után, a második félidőben ismét élni tudtunk a negyedik-ötödik lehetőségünkkel, hogy kialakítsunk egy nagyobb, tíz-tizenkét pontos különbséget. Védekezésünkön múlt, ami a harmadik és negyedik negyedben feljavult, hogy ezúttal a végéig meg is tudtuk tartani előnyünket. Nekünk is nagyon fontos volt, hogy megnyerjük a második mérkőzést, úgyhogy nem a három lehetőségünk egyikével szeretnénk élni a továbbjutás kiharcolására, hanem rögtön a következővel, szombaton, Salgótarjánban. Gratulálok a csapatnak!
Szabó Zoltán: – Gratulálok a Vasasnak!