Tizenhét pontos vereséget szenvedett a helyosztó első mérkőzésén együttesünk.

Nagy lendülettel kezdték a csapatok a Piros-csoport ötödik helyéről döntő pároscsata szerda esti első felvonását, ám a Sömenek révén eleinte még lelkesen válaszolgató tarjániak alig pár percig tudták csupán tartani a sokáig dobást sem hibázó honvédosok rohanós tempóját. A nyitó negyed derekától gyorsan nyílt az olló a felek között, a különbség a kisszünetre tíz, a második játékrész derekára pedig immár húsz pont fölé szökött. Az 54–37-es állásról startoló harmadik periódusban eleinte felváltva hullottak a kosarak, bár a piros-feketék védekezésükön jócskán szigorítottak, akcióik továbbra is eléggé esetlegesek voltak. Az utolsó rövid pihenőhöz közeledve azonban úgy tűnt a mieinknek végre támadásban is sikerül elkapniuk a fonalat: Molnár, Joó, a zsinórban kilenc pontot bevágó Boinitzer, valamint Karanfilovszki találataival a kisszünetet egy 19–5-ös futammal foglalta keretbe, s öt perccel a zárás előtt három egységnyire közelítette meg a házigazdákat a Szabó-csapat. Csakhogy a sorait 72–69 után gyorsan rendező Puskás-legénységnek a hátralévő időben megvolt az SKSE nagy sorozatára a maga még nagyobb válasza, s a végjátékban bemutatott – néhány „jó ütemű” játékvezetői ítélettel is megtámogatott – 19–3-as Honvéd-roham eredményeként a lefújásra szépen visszaállt a korábbi, tetemes differencia.

NB I/B, Piros-csoport, 5. helyért, 1. mérkőzés
Budapesti Honvéd SE – Salgótarjáni KSE 91–74 (28–16, 26–21, 13–20, 24–17)
Dózsa György út, zárt kapuk mögött, vezette: Nagy V., Bagi, Rózsavölgyi.
Bp. Honvéd: Takács D. 4/3, Szatmári 15, Kovács D. 6/6, Szentirmai 10, Stefán 16. Csere: Kármán 5/3, Bea 2, Pintér 5/3, Tóth B. 5/3, Tanoh Dez 4, Tichov 19/6. Edző: Puskás Artúr.
Salgótarján: Herendic 4, Karanfilovszki 13/6, Boinitzer 14/9, Joó 7/3, Sömenek 11/3. Csere: Bán 9/3, Molnár M. 4, Hajdu 2, Nshimba 8, Csépányi 2. Edző: Szabó Zoltán.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–9, 7. perc: 21–11, 14. perc: 37–22, 19. perc: 54–33, 23. perc: 59–40, 29. perc: 67–54, 35. perc: 72–69, 38. perc: 82–69.
Kipontozódott: Nshimba (39.), Stefán (40.).

Puskás Artúr: – Nehéz értelmes mondatokba foglalni, amit most érzek. Nyolc év, megszámolhatatlan emlék. Büszke vagyok, hogy együtt búcsúzhatok legendás csarnokunkkal. Számomra a Honvéd többet jelentett egy munkahelynél. Szomorúság jár át, azonban tiszta lelkiismerettel adom át a stafétabotot. Ami a mai meccset illeti, óriási gratuláció illeti a csapatot. Minden dicséret, elismerés a játékosoké. Egy ennyire hányattatott szezon végén, ahol kevesen várták tőlük, hogy ne a kiesés ellen harcoljanak, fantasztikus emberi és sportolói kvalitásról tanúbizonyságot téve, jelen pillanatban 17 pontos előnnyel várhatjuk az 5. helyért folyó párharc visszavágóját a masszív Salgótarján ellen, akiket közel három éve nem tudtunk legyőzni. Még egy fellépés vár ránk közösen. Győzelemmel akarjuk ünnepelni az együtt töltött időt.
Szabó Zoltán: – Gratulálok a Honvédnak, pénteken megpróbáljuk 18 ponttal megnyerni a hazai mérkőzést.