Még a tisztes helytállásra sem futotta erőnkből a Vasas Akadémia ellen.

A legutóbbi két fellépését összességében egy híján hatvanpontos különbséggel elbukó tarjáni gárda, egy korábbról pótolt találkozón, a váratlanul gyengén startoló, mindazonáltal komoly potenciállal bíró Vasas Akadémia csapatát fogadta. Noha egyértelmű volt, hogy nem a pocsék formában lévő, ráadásul ezúttal legjobb „gólszerzőjét”, a sérült Dragasevics Veljkot is nélkülöző SKSE a szerda esti találkozó esélyese, arra azért még így kevesen számítottak, hogy a mieinknek, hazai pályán, még a tisztes helytállás sem jön össze. A görög Evangelosz Ziagkosz együttese az első pillanattól magabiztosan uralta a meccset: a kiváló irányítójátékot bemutató Moravcsik vezette látogatók az első negyed végére tíz-, a nagyszünetre pedig, palánk alatti nyomasztó fölényüket kihasználva, immár kerek húsz egységnyire növelték a különbséget. Szabó Zoltán legénysége az egész találkozón hitehagyott, reményvesztett társaság képét mutatta, ráadásul a fordulást követően, különösen támadásban, még az addig sem túl veretes produkcióját is sikerült alulmúlnia. Jellemző, hogy a hajrára közel negyven pontos hátrány felhalmozó piros-feketék részéről a félszázas határ elérését is csupán egy kétségkívül felettébb látványos, ám végső soron nem túl sportszerű megoldás eredményezte, Hargitai ugyanis akkor ívelte a labdát saját térfeléről, remek mozdulattal, csont nélkül a rivális gyűrűjébe, amikor arra a „kosaras szokásjog” alapján már nem lett volna lehetősége. Persze mindez a vártnál lényegesen könnyebben diadalmaskodó vendégek örömét már nem igazán csökkentette, s a teljesítményével ismét csalódást okozó SKSE még kitartó szurkolóit sem derítette sokkal jobb kedvre...

NB I/B, Piros-csoport, a 4. fordulóból pótolt mérkőzés
Salgótarjáni KSE – Vasas Akadémia 50–86 (13–23, 14–24, 11–16, 12–23)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 70 néző, vezette: Fodor A., Gál J., Marton.
Salgótarján: Molnár M. 13, Karanfilovszki 6/3, Molnár D. 8/3, Kuttor, Takács A. 14/3. Csere: Donakovszki, Hargitai 3/3, Monye M., Bán 4, Monye J., Gulyás 2. Edző: Szabó Zoltán.
Vasas: Moravcsik 8/6, Radics 6, Medve 3/3, Boros M. 6, Andrássy 17. Csere: Barócsi 7/3, Bagó 14, Farkas A. 10/6, Kelemen 5, Kerkai 10, Sólyom, Lakatos. Edző: Evangelosz Ziagkosz.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–15, 8. perc: 13–19, 14. perc: 13–33, 18. perc: 23–43, 23. perc: 34–51, 27. perc: 38–55, 31. perc: 38–65, 39. perc: 45–84.

Szabó Zoltán: – Gratulálok, és további sok sikert kívánok a bajnokságban a Vasasnak!
Evangelosz Ziagkosz: – Amit a legutóbbi mérkőzésen, a TF ellen nyújtottunk, az nem a mi játékunk. Nagyon fájó vereséget szenvedtünk, de örülök, hogy a csapat jól reagált és mindenki maximálisan koncentrált volt a mai találkozón. Sok sikert kívánok a Salgótarjánnak! Ránk egy nehéz mérkőzés vár rövid időn belül, hiszen vasárnap Jászberénybe utazunk. Próbálunk arra az összecsapásra is a lehető legjobban felkészülni.