Könnyed hazai ujjgyakorlat, majd értékes idegenbeli rangadósiker.

Az országos kadettbajnokság főtáblájának legutóbbi fordulóiban U16-os csapatunk a nyeretlen sereghajtó Kiskunfélegyháza, majd a – múlt vasárnapi mérkőzés előtt még – veretlen, listavezető Dunaharaszti MTK csapataival találkozott, s Dániel Péter legénysége mindkét összecsapásán győzelmet aratott.

U16 csb

Beszterce KK-SKSE – Félegyházi TSI 82–45 (18–9, 16–22, 28–6, 20–8)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, vezette: Czupi M., Fajszi Zs. BKK-SKSE: Balázs M. 6, Szabó D. 13/6, Cserényi Marcell 11, Holló L. 28, Hajdú J. 9. Csere: Cserényi Martin 11, Somoskői Z., Oravecz O. 2, Kiss-Csitári Á. 2, Fekete B. Edző: Dániel Péter.

Dániel Péter: – Végre igazán jól tudtunk elkezdeni egy mérkőzést, aminek köszönhetően viszonylag hamar kiépítettünk egy tíz pont körüli előnyt. A második negyedben megnyugodtunk, hogy ez a meccs már meglesz, ennek következtében az ellenfél vérszemet kapott és néhány szerencsésnek mondható kinti dobással egy rövid időre a vezetést is átvette. A szünet után nagyon jó mentalitással és lendülettel léptünk pályára és már a harmadik negyedben sikerült eldönteni a mérkőzés kimenetelét a meglehetősen szimpatikus kiskunfélegyházi csapat ellen. Gratulálok a srácoknak, megérdemelt volt a nagyarányú győzelem!

Dunaharaszti MTK/A – Beszterce KK-SKSE 63–71 (16–27, 19–12, 18–18, 10–14)
Dunaharaszti, Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, vezette: Belák Z., Fajszi Zs. BKK-SKSE: Balázs M. 7, Szabó D. 20/15, Cserényi Marcell 7, Holló L. 12, Hajdú J. Csere: Cserényi Martin 18/3, Oravecz O. 7/3, Somoskői Z. Edző: Dániel Péter.

Dániel Péter: – Már az első perctől kezdve remek hangulat volt a teremben, ehhez párosult egy magas színvonalú küzdelem a pályán is. Ismét sikerült jól kezdenünk és ezáltal végig kontrollálni a meccset. Örülök, hogy egy ilyen, végig kiélezett, nagyon nehéz idegenbeli meccset meg tudtunk nyerni. Nagyon-nagyon büszke vagyok a játékosaimra, akik napról-napra, hétről-hétre mindent megtesznek azért, hogy ilyen élményekben legyen részünk! Köszönöm a szülőknek, hozzátartozóknak, hogy idegenbe is ilyen szép számmal elkísérnek
minket!

A csoport állása: 1. Dunaharaszti MTK/A (6-1), 2. Beszterce KK-SKSE (5-1), 3. MAFC/A (5-2), 4. Újpest-Megyeri Tigrisek/A (4-3), 5. Pécsi VSK NKA/A (4-3), 6. Debreceni EAC KA/B (2-5), 7. Miskolci EAFC/A (0-5), 8. Félegyházi TSI (0-6).

Következő hazai mérkőzés: Beszterce KK-SKSE – Miskolci EAFC/A, december 1., szerda, 16:00 óra.