Szoros meccseken, kiélezett küzdelemben gyűjtötték be újabb két győzelmüket.

Noha sem az újpestiek, sem a miskolciak nem adták könnyen a skalpjukat, U16-os együttesünk mindkét legutóbbi mérkőzését győzelemmel abszolválta, aminek köszönhetően Dániel Péter legénysége az élre állt az országos kadettbajnokság főtáblájának C-csoportjában.

Újpest-Megyeri Tigrisek/A – Beszterce KK-SKSE 69–72 (21–24, 14–15, 20–14, 14–19)
Bajza József Általános Iskola, vezette: dr. Németh P., Szőts D. BKK-SKSE: Szabó D. 10, Somoskői Z. 9/6, Cserényi Marcell 7, Holló L. 16/3, Hajdú J. 14. Csere: Cserényi Martin 8, Oravecz O. 8/3. Edző: Dániel Péter.

Dániel Péter: – Nagyon örülök annak, hogy megint sikerült idegenben nyernünk, ráadásul ismét egy jó csapat ellen. Már a meccs elején látszott, hogy készültek a visszavágóra és kiemelten figyeltek Szabó Danira és Cserényi Martinra, akik odahaza 59 ponttal terhelték meg a kosarukat. Ezt szerencsére ők is időben felmérték és nem erőlködés lett a vége, hanem a társak helyzetbe hozása. Az, hogy egy ilyen, 40 percig kiélezett meccset tudtunk nyerni idegenben, azt mutatja, hogy a játékosok szíve és esze is a helyén volt. Természetesen valamennyi edző álma, hogy csapata nagy különbséggel nyerjen meg minden találkozót, de ahogy a gyerekeknek, úgy nekem is meg kell tanulnom kezelni ezeket a nehéz szituációkat, így a fejlődés szempontjából nagyon fontos meccsek ezek. Gratulálok a játékosaimnak és köszönjük a szülők bíztatását!

Beszterce KK-SKSE – Miskolci EAFC/A 75–68 (15–20, 21–22, 16–15, 23–11)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, vezette: Lázár Gy., Sersovszky G. BKK-SKSE: Szabó D. 22/3, Somoskői Z. 5/3, Cserényi Marcell 16/6, Holló L. 5, Hajdú J. 5. Csere: Cserényi Martin 14/3, Oravecz O. 8/6. Edző: Dániel Péter.

Dániel Péter: – A feldobástól kezdve érződött, hogy nem sikerült még kiheverni a vasárnapi, újpesti túrát. Ennek az eredményeként nagyon erőtlenül védekeztünk, de a jó kinti dobásunknak köszönhetően meccsben maradtunk. A második félidőt együttesen nagyobb energiával kezdtük el, aminek igazán a negyedik negyedben lett meg az eredménye, ahol sikerült megfordítani és megnyerni a meccset az egyébként nagyon szépen kosárlabdázó Miskolc ellen. Kicsit elfáradtunk, nagyon sok meccset játszottunk az elmúlt időszakban, novemberben három idegenbeli túra is volt, emellett nagyon sok hiányzássál is meg kellett küzdenünk. Bízom benne, hogy a jövő héttől már ismét teljes kerettel tudunk készülni. Gratulálok a fiúknak, nagyon jó dolog az edzőjüknek lenni!

A csoport állása: 1. Beszterce KK-SKSE (7-1), 2. Dunaharaszti MTK/A (6-2), 3. MAFC/A (6-2), 4. Pécsi VSK NKA/A (5-3), 5. Újpest-Megyeri Tigrisek/A (4-4), 6. Debreceni EAC KA/B (2-6), 7. Miskolci EAFC/A (1-6), 8. Félegyházi TSI (0-7).

Következő hazai mérkőzés: Beszterce KK-SKSE – Pécsi VSK NKA/A, 2021. december 19., vasárnap, 11 óra.