Közepes játékkal is magabiztosan gyűjtöttük be a kötelező győzelmet.

A két szebb napokat látott gárda összecsapásának már csak az SKSE számára volt komolyabb tétje, győzelemük esetén ugyanis a piros-feketék nem csak a pályaelőnyüket biztosíthatták be a play-in első körére, de arra is megőrizhették esélyüket, hogy a bennmaradásról döntő párharcot épp a nyeretlen sereghajtó Bajai Bácskával meccselhessék le. Noha azt nem lehet állítani, hogy a fentiek jegyében a mieink a feldobást követően azonnal lerohanták volna a hazai alakulatot, Dragasevicsék 8–3-as kezdése mindenesetre kétségkívül bizakodásra adott okot. S bár a nyitó játékrészben a főként triplákkal operáló rivális egyszer-egyszer még vezetni is tudott, Király Márió együttese, noha játéka szép megoldások mellett egyáltalán nem volt hibáktól, könnyelműségektől sem mentes, az első negyedforduló környékére tíz, majd a nagyszünethez közeledve immár több mint húsz egységgel is elhúzott (28–49). A lehetőségeikhez mérten becsülettel helytálló vendéglátók a folytatásban azután, helyenként bravúrszámba menő találatokkal, jó ideig tizenöt pont környékén állandósították a különbséget, ám legjobbjuk, a „gólkirály-jelölt” Jakab Péter némileg szigorúnak tűnő kiállítása a záró felvonás elején érezhetően megtörte a Hosszú-legénységet. A Sugovica-partiaknak 59–74 után igazából már momentumuk sem nagyon akadt, így pedig, egy 26–4-es meccszáró rohamot bemutatva, a lefújásra végképp fölényessé tudta tenni sikerét a hajrára ugyancsak alaposan megfiatalított tarjáni csapat. Az SKSE, magabiztos győzelmének köszönhetően, tehát továbbra is eséllyel pályázik a tizenegyedik pozíció megszerzésére, amihez viszont a vasárnapi, hazai alapszakaszzárón a már biztos csoportharmadik NKA Pécset is meg kell vernie.

NB I/B, Piros-csoport, férfiak, 25. forduló
Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 63–100 (15–24, 21–27, 21–21, 6–28)
Baja, MNÁMK-csarnok, 50 néző, vezette: Reisz, Vadász, Téczely.
Baja: Goldring B. 18/12, Virág 9/3, Szatmári 7/3, Végh 5/3, Jakab P. 20/6. Csere: Szűcs M. 4, Szabó B. Edző: Hosszú István.
Salgótarján: Molnár M. 7/3, Karanfilovszki 12, Dragasevics 17/12, Kuttor 12, Nshimba 10. Csere: Takács A. 17/3, Hargitai 6, Monye M. 5/3, Rosemond 10, Monye J. 2, Kiss Á. 2. Edző: Király Márió.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8, 7. perc: 15–14, 14. perc: 21–30, 18. perc: 28–49, 23. perc: 44–55, 27. perc: 53–67, 32. perc: 59–74, 38. perc: 61–96.
Kiállítva: Jakab P. (34.).

Hosszú István: – Sajnos a védekezésünk ma sem volt acélos és nem tudtuk túldobni a Salgótarjánt. Gratulálok és nagyon sok sikert kívánok ellenfelünknek a továbbiakban!
Király Márió: – Nehezen estünk át a holtponton, így sokáig látótávolságban maradt a hazai csapat. Bár a végére nagy lett a különbség, a mérkőzés nagy részében nem a legszebb arcunkat mutattuk. Sok sikert kívánok a bajaiaknak a folytatáshoz!