Kiütéssel nyerték a bennmaradásért vívott párharc első összecsapását a mieink.

Színvonalát és hangulatát tekintve is leginkább egy tét nélküli edzőmérkőzésre emlékeztetett a Piros-csoportos tagságának meghosszabbításán ügyködő SKSE Baja elleni, párharcnyitó találkozója, amely körülbelül annyira sikeredett komolyra, mint azt a 150–79-es végeredmény mutatja. Bár elvileg életről-halálról, avagy, kevésbé patetikusan, bennmaradásról és kieséséről volt hivatott dönteni a csata, a gyötrelmes hónapokat maguk mögött tudó bácskaiak, érezhetően, már jó előre beletörődtek az utóbbiba. A kezdésre éppen csak beeső, s mindössze öt játékost bevető látogatók a szombat koraesti összecsapáson az első pillanattól kezdve abszolút védekezésképtelennek bizonyultak, s egyetlen ezen a szinten már jegyzettnek számító spílerük, az extarjáni Jakab Péter hősies, ámde hiábavaló erőfeszítései dacára (a bajnokság gólkirálya 55 pontot termelt, közte 11 triplával) mindvégig alárendelt szerepelt játszottak. Nem csoda hát, hogy a vártnál is jóval csekélyebb ellenállásba ütköző, az alapszakaszbeli pontátlagát kevesebb, mint két negyed alatt túlszárnyaló Király-legénység egy idő után már leginkább csak a publikum és önmaga szórakoztatására törekedett, ami helyenként szemkápráztató megoldásokat, máskor megmosolyogtató hibákat eredményezett. A másfélszáz dobott pontjukkal új klubrekordot felállító piros-feketék közül egyénileg főként az egyaránt dupla-duplázó Kuttor Gergő (30 pont, 17 lepattanó), Takács András (28 pont, 11 lepattanó) és Karanfilovszki Valentino (16 pont, 20 gólpassz) jeleskedett, de minden pályára lépő hazai játékos legalább két kosarat szerzett. A látottak alapján nem tűnik túl valószínűnek, hogy az egyik fél második sikeréig tartó párharc, néhány, most hiányzó bajai kosaras várható bekapcsolódása ellenére, két találkozónál tovább tartana, az SKSE együttesének szerdán, a Sugovica partján mindenképpen le kell azt zárnia.

NB I/B, Piros-csoport, férfiak, 9-14. helyért, 1. mérkőzés
Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 150–79 (39–20, 43–17, 36–22, 32–20)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Vida, Nepp, Nagy-Pál.
Salgótarján: Molnár M. 4, Karanfilovszki 16, Dragasevics 14/6, Kuttor 30, Nshimba 11. Csere: Rosemond 8/6, Monye M. 10, Takács A. 28/6, Hargitai 11/3, Monye J. 6/6, Gulyás 6, Kiss Á. 6. Edző: Király Márió.
Baja: Obermann 3/3, Szűcs M. 11, Szatmári 10/6, Virág, Jakab P. 55/33. Edző: Hosszú István.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–8, 8. perc: 30–15, 14. perc: 57–28, 18. perc: 69–35, 24. perc: 95–42, 28. perc: 111–52, 34. perc: 130–62, 38. perc: 143–71.

Király Márió: – Gratulálok és kitartást kívánok a bajai együttesnek, s minden elismerésem, hogy becsülettel végigcsinálják a bajnokságot. Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzésre megfelelő állapotba kerülni, ami leginkább a védőmunkánkon mutatkozott meg. Szerdán le kell zárnunk a párharcot, hogy a következő ellenfelünkből is megfelelően fel tudjunk készülni.
Hosszú István: – Sajnos nem tudtunk igazán komoly ellenállást kifejteni a salgótarjániak ellen. Gratulálok a hazaiaknak és sok sikert kívánok nekik, leginkább talán már a következő szezonra.