(Váratlanul) sima vereséggel búcsúzott együttesünk a Hepp Kupától.

A lényegesen motiváltabban pályára lépő, összeszedettebb játékkal és sokkal jobb dobóteljesítménnyel (tizennégy hárompontos a három ellenében…) kirukkoló, ráadásul, különösen az első húsz percben, komoly játékvezetői hátszelet is kapó ceglédiek ilyen különbséggel is megérdemelten győzték le gyenge napot kifogó együttesünket. Míg a vendégeknél sokan mutattak átlag feletti produkciót, addig a mieinknél ezen az estén gyakorlatilag csak gyenge és még gyengébb teljesítmény akadt, s a bántóan súlyos vereségre az sem lehet mentség, hogy a Hervay-Vida párosnak még a Dániel-tanítványok által hozott roppant alacsony színvonalat is sikerült alulmúlnia …

Dr. Hepp Ferenc amatőr kupa, 1. forduló
Salgótarjáni KSE – Ceglédi KE 64–89 (16–23, 16–22, 13–27, 19–17)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 70 néző, vezette: Hervay, Vida, Gaál I.
Salgótarján: Herendic 5, Vas-Teplán 8/6, Dragasevics 16/3, Hargitai 7, Takács A. 7. Csere: Molnár M. 7, Monye M. 2, Nshimba 6, Kuttor 6, Cserényi Martin, Kiss Á., Balázs. Edző: Dániel Péter.
Cegléd: Tóth Z. 14/9, Horváth K. 16/12, Kalassai, Lógár 15/3, Karavdic 15/3. Csere: Tóth B. 16/12, Kovács B. 8, Fodor M., Csákvári, Berkics M. 5/3, Kozma, Erdei M. Edző: Siska János.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–9, 8. perc: 16–20, 14. perc: 21–25, 18. perc: 25–35, 24. perc: 35–52, 28. perc: 45–67, 34. perc: 52–79, 37. perc: 56–86.

Dániel Péter: – Őszintén szólva derült égből villámcsapásként ért ez a produkció, hiszen sem az elmúlt hetek edzésmunkájából, sem a bajnoki mérkőzéseken mutatott játékunkból nem következett egy ilyen gyenge teljesítmény. Szomorkodni mindazonáltal nincs időnk, hiszen szombaton nagyon fontos összecsapás vár ránk, hazai pályán a Nagykőrös ellen. A következő három nap során azon leszünk, hogy kijavítsuk a hibáinkat, amelyekből a mai találkozón bőven akadt. A legfontosabb tehát, hogy gyorsan rendezzünk a sorokat és egy száznyolcvan fokos fordulatot véve megnyerjük a szombati bajnoki meccset.