A két csapat szerdán este Salgótarjánban dönt a tizenegyedik hely sorsáról.

Lagymatag tempóban kezdték a helyosztó párharc szombat esti, óbudai visszavágóját a 1–0-ás vezetés birtokában pályára lépő tarjániak, akik a feldobás után pillanatok alatt kilencpontos hátrányban találták magukat. Noha a folytatásban a kispadról két remek triplával és egy kettő plusz egyes játékkal beszálló Vas-Teplán eredményességének köszönhetően vendégszempontból egy lényegesen sikeresebb szakasz következett, az első negyedforduló tájára a piros-feketék játékából megint kiveszett minden lendület. A jóval motiváltabb hazai gárda pedig a mieink megtorpanását ezúttal egy 20–4-es futással büntette, így azután a Dániel-legénység számára már az is nagy eredménynek számított, hogy a második tíz perc derekára ily módon összeszedett, húszpontos lemaradását, Hargitai és Herendic kosaraival, a nagyszünetre sikerült a felére csökkentenie (47–37). A harmadik felvonásban ugyanakkor kimondottan jól kapta el a rajtot az SKSE együttese, olyannyira, hogy Vas-Teplán újabb villanásait követően a játékrész közepére egy híján el is olvadt a zavar jeleit mutató vendéglátók nemrég még tetemes előnye. Csakhogy 51–50 után előbb a remeklő Farkas, majd a szintén jó napot kifogó Czura is a helyére küldött egy-egy idegnyugtató triplát, kisegítve ezzel a hullámvölgyből az utolsó rövid pihenő környékére az irányítást már ismét egyértelműen magához ragadó, s a kezéből azt többé ki sem adó Takács-gárdát. A 75–65-ös állásról induló végjátékra igazán komoly izgalom tulajdonképpen már nem is maradt, a Kaszások megérdemelten egyenlített, így szerdán este hat órától Salgótarjánban dönt majd a Piros-csoport tizenegyedik pozíciójának sorsáról a két alakulat.

NB I/B, Piros-csoport, 11. helyért, 2. mérkőzés
Óbudai Kaszások – Salgótarjáni KSE 77–68 (26–13, 21–24, 16–21, 14–10)
Kaszások Csarnok, 50 néző, vezette: Hervey, Nepp, Józsa.
Kaszások: Czura 19/6, Tichov 10/6, Boros M. 8/3, Armaghani Á. 9/3, Ormai 6. Csere: Farkas D. 20/15, Rosemond, Láncos 2, Bodnár 2, Varsányi, Bartos 1. Edző: Takács Máté.
Salgótarján: Herendic 15/6, Dragasevics 4, Monye M. 3/3, Hargitai 13/6, Takács A. 3. Csere: Vas-Teplán 17/9, Molnár M., Kuttor 2, Kocsis, Geiger 8/3, Monye J. 3/3. Edző: Dániel Péter.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0, 8. perc: 20–9, 13. perc: 33–13, 18. perc: 43–25, 24. perc: 49–48, 28. perc: 57–54, 34. perc: 71–60, 37. perc: 75–65.
A párharc állása: 1–1.

Takács Máté: – Mindenképpen vissza szerettük volna vinni a párharcot Salgótarjánba. Az előző mérkőzéshez képest sokkal jobban játszottunk, támadásban nagyon jól járt a labda, mindig sikerült megtalálnunk az üres embereket. Van pár dolog, amiben javulni kell szerdára, de az biztos, hogy idegenben is mindent meg fogunk tenni. Gratulálok a fiúknak!
Dániel Péter: – Nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, ezáltal viszonylag korán összeszedtünk egy 15-17 pontos hátrányt. Ezt ugyan, főleg a második félidőben, sikerült ledolgozunk, viszont a felzárkózás sokat kivett a játékosokból, elfáradtunk. A mérkőzés végére nem maradt megfelelő fókusz és koncentráció ahhoz, hogy jó döntéseket tudjunk hozni. Szerdán, hazai pályán szeretnénk nyerni és győztesen lezárni a párharcot.