Nem adtunk ki magunkból mindent a fontos bajnoki összecsapás előtt.

Együttesünk kedden este a bajnoki csoportrivális Nyíregyháza otthonában lépett pályára Hepp Kupa találkozón. Az már az első percekben nyilvánvalóvá vált, hogy a két gárda teljesen más motivációval érkezett a mérkőzésre: míg a vártnál jóval gyengébb szereplésük miatt nemrégiben edzőváltáson is átesett házigazdák egyértelműen a továbbjutásra törtek, addig a mieink, ha fel nem is adták azt, inkább csak amolyan felkészülési állomásnak tekintették az összecsapást a pénteki, miskolci bajnoki fellépésre. Ennek megfelelően Dániel Péter a játékidő nagy részében nem éppen a megszokott módon forgatta csapatát, kulcsemberei többségét nem hajszolta túl, ellenben az eddig kevesebb lehetőségekhez jutó játékosok lényegesen hosszabb „siktákat” töltöttek a pályán. Utóbbiak közül különösen a 15 pontját 4/5-ös triplázással megalapozó Gaál Bence tüntette ki magát, akinek kosaraival a harmadik negyed elején hétegységnyire közelítettük meg az első félidőben már egy híján hússzal is vezető szabolcsi gárdát. A folytatásban mindazonáltal a Mehmedovics-legénység ismét megrázta magát, és dallamos nevű új-zélandi középjátékosa, Sioeli Falakiko Savelio Vaiangina vezetésével, egy 25–10-es etapot repesztve, végül magabiztosan vívta ki a legjobb tizenhat közé jutást.

Dr. Hepp Ferenc emlékkupa, 2. forduló
Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks – Salgótarjáni KSE 74–60 (25–6, 16–23, 15–16, 18–15)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 50 néző, vezette: Pozsonyi, Lengyel, Domán.
Nyíregyháza: Végső 8/6, Bus I. 7, Szobi 7/3, Vaiangina 17/9, Völgyi 15. Csere: Tarján 3, Nagy S. 9/3, Füzi, Bonifert 5/3, Geiger, Magyari, Vaskó 3/3. Edző: Merim Mehmedovics.
Salgótarján: Karanfilovszki 8, Vas-Teplán 5/3, Cserényi Martin, Hargitai 5/3, Lajsz 4. Csere: Váits 10/3, Ormai 4, Kalassai 3/3, Monye M. 1, Monye J. 5/3, Kiss Á., Gaál B. 15/12. Edző: Dániel Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–2, 7. perc: 15–6, 15. perc: 29–15, 18. perc: 40–23, 24. perc: 43–36, 27. perc: 54–42, 36. perc: 66–45, 38. perc: 68–52.

Dániel Péter: – Rosszul jött ki, hogy egy nagyon éhes Nyíregyházát kaptunk a kupában, ráadásul idegenben. Szombaton bajnoki meccsünk volt, pénteken jön a következő bajnoki, szintén idegenben, tehát eléggé feszített a tempó. Éppen ezért ma igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni és a játékosok meg is tettek minden tőlük telhetőt.