Debreceni sikerét követően pénteken idehaza zárhatja a szezont együttesünk.

Együttesünk a játékidő túlnyomó részében magabiztosan kézben tartotta a Piros-csoport tizenegyedik helyéről dönteni hivatott párharc első mérkőzését, az élvonalban is komolyan számításba vett spílereik többségét nélkülöző debreceni fiatalok ezen a hétfő délutánon (a nagyszünet tizenöt percét leszámítva) csupán néhány pillanatra tudták magukhoz ragadni a vezetést. Bár a határozott kezdést produkáló Dániel-legénységnek a második felvonás közepére kialakított kétszámjegyű előnyét a félidő végére (isten tudja hogyan) sikerült eltapsolnia, a 38–37-ről induló harmadik negyedben gyorsan visszatért a találkozó a korábbi kerékvágásba. A mieink a fordulást követően legott egy tekintélyt parancsoló, 14–2-es etappal nyitottak, s a főként a Balázsi-Bata-Varga Sándor trió eredményességére alapozó házigazdák, bár minden tőlük telhetőt megtettek, a hátralévő időben öt-hat pontnál közelebb már nem is jutottak. Vendégoldalon támadásban elsősorban az egyebek mellett öt remek zsákolást bemutató Douglas, a több mutatós triplával jelentkező Kalassai, valamint az ezúttal nem csak rendkívül hasznosan, hanem kifejezetten eredményesen is kosárlabdázó Ormai emelkedett ki, de Váitsnak, Hargitainak és Vas-Teplánnak ugyancsak akadtak szép momentumai. Összességében elmondható, hogy teljesen megérdemelt SKSE-siker született, aminek köszönhetően csapatunk a pénteki, salgótarjáni visszavágón nem csak a párharc, de az idény végére is pontot tehet.

NB I/B, Piros-csoport, 11. helyért, 1. mérkőzés
Debreceni EAC U23 – Salgótarjáni KSE 74–79 (12–18, 26–19, 12–22, 24–20)
Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Domán, Marton, dr. Nagy Zs.
Debrecen: Varga S. 22/12, Bata 17/6, Várszegi 4, Hegedűs B. 3/3, Czermann 2. Csere: Balázsi Á. 14/9, Orosi 5, Bankó 2, Hibján, Varga B. 3, Csizmadia 2, Sólyom. Edző: Kádár Tamás, Kovács Imre.
Salgótarján: Karanfilovszki, Douglas 20/3, Cserényi Martin, Hargitai 9/9, Ormai 14. Csere: Kalassai 15/9, Váits 11/3, Lajsz 3, Vas-Teplán 5/3, Monye M. 2, Cserényi Marcell. Edző: Dániel Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–11, 9. perc: 9–18, 14. perc: 20–30, 20. perc: 38–37, 25. perc: 40–51, 30. perc: 50–59, 34. perc: 58–63, 38. perc: 69–79.
A párharc állása: 1–0, a Salgótarjáni KSE javára.

Kovács Imre: – Gratulálok a Salgótarjánnak. Sajnos rengeteg fegyelmezetlenséget követtünk el, a kizárások hiányából sok második esélyt engedélyeztünk az ellenfélnek, valamint a lepattanózás terén sem lehetek elégedett a teljesítményünkkel.
Dániel Péter: – A siker kulcsa a páratlan negyedekben mutatott hatékony védekezésünk volt, ami ma elégnek bizonyult. Péntekre ezeket a periódusokat ki kell bővítenünk, hogy lezárhassuk a párharcot.